Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wybija się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, które dokonały się w mieście w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pożyteczne zmiany w mieście.
Co niezłego załatwiono w trakcie niedawnego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno wsparły rząd w tej materii środki EU, z których miasto chętnie czerpie. Dynamiczne akcje w obszarze uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Najczęściej ignorujemy nie związane z nami historie. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w mieście zbyt mało się robi. Tymczasem Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze zarządzania śmieciami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa filtrów akustycznych to tylko część zmian, które pozwalają nam lepiej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem opcji konferencyjnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta akcje nie dotyczą tylko samego środka miasta, ale też są połączone z całym regionem. Z tej przyczyny zamiast uskarżać się tylko dostrzec innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli uda się zachowania tempa rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać niezwykłą stolicą małopolski.
rozwój Kraków